Świąteczne wypieki w gr.II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Grudzień 2019

Świąteczne wypieki w grupie II

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenie trwają już na dobre w domach, ale i w przedszkolu. Każdy wie, że smaczne pierniczki to te, które upieczone są już na kilka tygodni przed Świętami. Wiedzą też o tym dzieci z grupy II Montessori, które z wielkim rozmachem zabrały się do pracy, pracowały bez wyjątku starsze i młodsze dzieciaki. Nikt nie zapomniał o dokładnym umyciu rąk i o założeniu fartuszka, który trzeba było jeszcze zawiązać i tu mile widziana była pomoc kolegi. Już samo wyrabianie ciasta to nie lada zadanie, wałkowanie, wykrawanie pierniczków, układanie starannie na blaszce i najważniejsze zanoszenie do przedszkolnej kuchni blaszek pełnych pierniczków… to takie odpowiedzialne, a zarazem ciekawe zadanie.    No i jeszcze mierzenie czasu pieczenia … to tylko 10 min, dobrze, że niektórzy starsi koledzy znają się już na zegarze. Wreszcie są, upieczone, pachnące, nie obyło się bez degustacji, a na ozdobienie świątecznego drzewka  - na pewno wystarczy.

A.Żebrowska