Drzewa w jesiennej szacie - gr. II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020

Drzewa w jesiennej szacie - gr. II

W tym roku środowisko przyrodnicze przedszkolaki mogą obserwować z perspektywy naszego pięknego, przedszkolnego ogrodu, bazując na bezpośrednich kontaktach z przyrodą, w trakcie rodzinnych wypraw do parku i lasu, a także podczas drogi do przedszkola. Dzieci dostrzeżone piękno przyrody opisywały, bądź też przelewały na papier podczas zabaw plastycznych. Przedszkolaki bogaciły doświadczenia zmysłowe w kontakcie z materiałem przyrodniczym, a montessoriański materiał rozwojowy umożliwiał uporządkowanie ich wiadomości. Tworząc „mapę myśli” dzieci dowiedziały się co nam, ludziom, a także zwierzętom dają drzewa i jak należy o nie dbać. Podczas zabaw i zajęć z przyrodą dzieci uczyły się wyrażać swoje myśli i kształciły wyobraźnię.
Przedszkolak to wspaniały obserwator otaczającej go przyrody dlatego już w przedszkolu należy kształtować właściwy stosunek do roślin i zwierząt.

A.Żebrowska