Dzień Św. Patryka-poznajemy zwyczaja innych narodów - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Kwiecień 2019

Dzień Św. Patryka-poznajemy zwyczaje innych narodów

W marcu dzieci z gr. III i V odwiedziła Ciocia Julie, aby przybliżyć przedszkolakom święto obchodzone w innych krajach - Dzień Świętego Patryka. Tak się złożyło, że spotkanie odbyło się w pierwszy dzień wiosny, którą witaliśmy zielonym kolorem. W dniu Św. Patryka, który przypada 16 marca w Irlandii i wielu krajach wszyscy świętują poprzebierani właśnie na zielono.
Ciocia Julie opowiedziała dzieciom o pięknym kraju z którego to święto się wywodzi- Irlandii oraz o Św. Patryku, patronie tego państwa. Dzieci poznały flagę Irlandii oraz legendy związane z działalnością świętego: "O wypędzeniu węzy" i "O trójlistnej koniczynie". Nasz miły gość  razem z dziećmi przygotował zdrową przekąskę w kolorach flagi Irlandii z porów, ogórków i naciowego selera. Przedszkolaki wykonały też koniczynkę techniką wykłuwania na papierze. Później razem z kolegami z innych grup  powitaliśmy wiosnę, która zawitała do naszego przedszkola piosenką i tańcem. Bardzo dziękujemy Cioci Julie za wzbogacenie naszej wiedzy i miłe spotkanie.

G.Wideł