Dzień Pokoju w przedszkolu - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Wrzesień 2019

Dzień Pokoju w przedszkolu

„Prawdziwy pokój oznacza zwycięstwo sprawiedliwości i miłości między ludźmi:
oznacza lepszy świat, w którym panuje harmonia”
Maria Montessori

Obchody i świętowanie szczególnych dni są ważnymi momentami w naszym przedszkolu. We wszystkich grupach został przeprowadzony cykl zajęć związanych z „pokojem na ziemi". Przedszkolaki poznały symbol pokoju. Prawie każde dziecko wie, jak ważny jest pokój na ziemi, jak postępować i być odpowiedzialnym za dobre relacje z dorosłym, kolegą i koleżanką. 19 i 20 września uroczyście obchodziliśmy Dzień Pokoju. Wszystkie dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach i  tańcach integracyjnych.
W hollu naszego przedszkola została utworzona „Ściana Pokoju". Dziękujemy Drodzy Rodzice za włączenie się do akcji. My dorośli poczujmy w sobie nową odpowiedzialność za dzieci kształtując w nich szacunek i życzliwości do innych, dając im silne poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

K. Pajor