Dzień zielony - zabawy na powitanie wiosny - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Marzec 2019

„Radośniej tu zaraz będzie ... wiosnę widać wszędzie "

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. 21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszym przedszkolu było wyjątkowo! Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci  przyszły ubrane na zielono. Już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny. Chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Dzieci z grupy II, III i IV radosnymi okrzykami przywołały wiosnę. „Usłyszałam wasze głosy, uczesałam zaraz włosy i przybyłam na wezwanie, bardzo miłe to spotkanie" - tymi słowami powitała dzieci  uśmiechnięta, ubrana w kolorową sukienkę, z koszem kwiatów - Wiosna ( mama Julki z gr. II ). Przedszkolaki zaprosiły Wiosenkę  do  wspólnych zabaw, zaprezentowały też swoje umiejętności śpiewając  piosenki m. in.
„Chodzi wiosenka tu w środku koła"
... . Na koniec wszyscy przemaszerowali niosąc gaik - symbol wiosny i zgodnie stwierdzili, że wiosna już przybyła i na dobre u nas zagościła.

K. Pajor