Dzieci z gr. III w Muzeum - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Marzec 2019

Dzieci z grupy III w Muzeum

Dzieci z grupy Montessori odwiedziły nową siedzibę Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu na ulicy Jagiellońskiej.  W jednej ze sal muzeum przedszkolaki wysłuchały Legendy o smoku Trójgłowym czytanej przez Panią Małgorzatę - przewodnika Muzeum.  Poprzez tą zabawną legendę   dzieci poznały genezę powstania nazw okolicznych miejscowości:  Wielogłowów, Zawady czy Klęczan. W trakcie opowieści nagle dzieciom ukazał się legendarny smok. Na szczęście nie był on wcale złym potworem, wręcz przeciwnie – zaprzyjaźnił się z dziećmi i oprowadził je po muzealnych salach opowiadając o ciekawszych eksponatach. Wraz  ze smokiem przedszkolaki poznawały historyczne przedmioty z symbolami narodowymi,  architekturę, dawne stroje mieszczan sądeckich. Mogły też  na wirtualnym pulpicie zaprojektować  kamienicę  lub modne,  dawne  ubrania. Spacer po muzeum zakończył się w pracowni  sławnego malarza portrecisty  Bolesława Barbackiego. W drodze powrotnej przez sądeckie planty dzieci odnalazły ławeczkę poświęconą temu sądeckiemu artyście.

G. Wideł