Dzieci z grupy IV na Dworcu Kolejowym - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Maj 2019

Dzieci z grupy IV na Dworcu Kolejowym

Dzieci z grupy IV zwiedziły Dworzec Kolejowy, obejrzały wystawę obrazów na dworcu, a także wzięły udział w pokazie dopiero tworzonej makiety z kolejką, która poruszała się w różne  kierunki, ale również wydawała autentyczne dźwięki jak prawdziwa lokomotywa. Nasi przewodnicy, pracownicy kolei opowiadali jak to było kiedyś, kiedy dopiero tworzono przejazd kolejowy przez Nowy Sącz, odpowiadając  na wszystkie pytania dzieci. W muzeum kolei nowosądeckiej dzieci poznały sposób nawigowania pociągiem za dawnych czasów, mundur konduktora i mogły dotknąć starych urządzeń np. zwrotnicy. Chętne dzieci miały szansę zapowiedzieć pociąg przez megafon, a inne pozowały do pamiątkowych zdjęć w czapce kolejarza i przy lokomotywie.
Miłą atrakcją były pamiątkowe wiatraczki i inne materiały od miłośników kolei nowosądeckiej. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie przedszkolaków na kolei!

Katarzyna M.