Gr. III w Ciężkowicach - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Czerwiec 2017

Wycieczka dzieci z gr. III do Ciężkowic

Tym razem mali podróżnicy z grupy III podziwiali uroki Pogórza Ciężkowickiego. Słynie ono z Dwóch atrakcji Rezerwatu Przyrody „Skamieniałe Miasto” i Muzeum Przyrodniczego. Skały w lesie mają fantastyczne kształty i faktycznie, z okna autobusu mogliśmy zobaczyć skałę „Czarownicę” i „ Grunwald”. Wizyta w Muzeum Przyrodniczym okazała się wspaniałą przygodą  ze skarbami przyrody tego regionu, która rozpoczęła się w Sali multimedialnej, gdzie  przewodnik muzeum  opowiadał dzieciom  ciekawostki o zwierzętach. Słuchając tych opowieści dzieci podziwiały wypreparowane okazy ssaków: żubra, łosia, wilka, rysia, żbika i niedźwiedzia brunatnego i wielu innych zwierząt naszego regionu wyeksponowanych w ich naturalnych środowiskach. W zachwyt wprawiła dzieci Interaktywna Łąka- pod szklaną podłogą odtworzono fragmenty siedlisk i zamieszkujące je zwierzęta. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się groźnej  żmii i niegroźnemu zaskrońcowi, padalcowi , salamandrze i żabom. Wielkie emocje wywołała  podróż multimedialna „Batyskafem” po dnie Rzeki Białej , podczas której dzieci   nie tylko poznały ciekawe wodne zwierzęta  ale też wiele dowiedziały się o ochronie środowiska. Odwiedziliśmy też  Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego  w którym  przyjął nas proboszcz Parafii.  Naszą wyprawę  zakończyliśmy piknikiem  pod skałą „Grunwald”. Obiecaliśmy sobie wrócić tu jesienią aby wędrować poprzez „Skamieniałe Miasto” .

Grażyna Wideł