Gr.II żegna przedszkole - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Czerwiec 2017

W grupie II najstarsze przedszkolaki żegnają się z przedszkolem.

Czerwiec to w przedszkolu czas rodzinnych spotkań i czas pożegnań gdyż swoją edukację  przedszkolną kończy najstarszy rocznik przedszkolaków.
W grupie II Montessori czerwcowe spotkanie rodzinne odbyło się pod hasłem „Piękna jest Sądecka Ziemia". Dzieci na tę okazję przygotowały przyśpiewki, tańce  i zabawy ludowe
z regionu sądeckiego. A najmłodsze przedszkolaki zatańczyły taniec góralski, zwinnie wywijając ciupagami.
Nie byłoby spotkania bez aktywnego udziału rodziców dlatego i tym razem dzieci wspólnie
z rodzicami zatańczyły kilka tańców integracyjnych.
Atmosfera była radosna, wszyscy dobrze się bawili, ale kiedy na środek sali wyszła czteroletnia Julka i skierowała do starszych kolegów odchodzących do szkoły kilka słów było wiadomo, że przyszedł czas na pożegnanie się starszaków z przedszkolem.
„Hej przedszkole ukochane, co bez ciebie zrobię ja…"- tak śpiewały najstarsze przedszkolaki, wspominając jednocześnie swój czteroletni pobyt w przedszkolu. Dzieci przedstawiły też krótkie, szkolne scenki wywołując tym uśmiech na twarzach rodziców,
a na pamiątkę pobytu w przedszkolu 7-latki otrzymały pamiątkowe zdjęcia i upominki.

A.Żebrowska, K. Pajor