Gr.IV w bibliotece - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Maj 2017

Spotkanie z Rikusiem

W dniach 8-15 maja odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jednym z celów tego programu jest zainteresowanie książkami i czytelnictwem społeczeństwa, w tym także najmłodszych czytelników.
Z tej okazji przedszkolaki z grupy IV odwiedziły bibliotekę - filia osiedle Milenium.
A tam... niespodzianka - spotkanie z Rikusiem, bohaterem książek Guido van Genechtena. Dzieci wysłuchały przygód króliczka, czytanych przez starszą koleżankę - uczennicę Gimnazjum nr 3. Opowiadały też Rikusiowi jak wygląda dzień w naszym przedszkolu i co ciekawego się tam dzieje. Zaprosiły gościa do wspólnych zabaw i śpiewania piosenek. Następnie Rikuś pomógł małym czytelnikom w wyborze książek wypożyczanych do domu /wcześniej dzieci zwróciły już przeczytane/.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały książeczki "Biblioteka czeka na Ciebie", w których znalazły różnorodne zadania do wykonania /oczywiście związane
z biblioteką i książkami/. Grupa pełna wrażeń wróciła do przedszkola, gdzie po obiedzie,
w czasie odpoczynku /jak co dzień/ wysłuchała następnej książki czytanej przez nauczycielkę.

J. Skowron