Grupa I Krasnale - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Grupy
 
 
Grupa I "Krasnale"

Do naszej grupy uczęszcza 25 dzieci. W naszym przedszkolu jesteśmy najliczniejszą grupą 5-6-latków. Niektórzy z nas chodzą już czwarty rok do przedszkola i bardzo chętnie tu przychodzimy.
Zdobyte przez ten miniony czas wiadomości i umiejętności wzbogacamy podczas zajęć, zabaw dydaktycznych i ruchowych. Już jesteśmy samodzielni.
Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem z młodszymi dziećmi. Co tydzień wybieramy dyżurnych od posiłków, zajęć plastycznych i ruchowych Samodzielnie wykonujemy ćwiczenia życia praktycznego; wycieramy kurze,  porządkujemy zabawki i zamiatamy salę kiedy jest taka potrzeba. Podczas pracy własnej chętnie pracujemy z materiałem montessoriańskim.
W tym roku wzbogacamy w ramach innowacji dział kultura, który poszerza wiedzę w zakresie znajomości świata zwierząt i ludzi.
Bardzo lubimy się razem bawić. Podczas zajęć uczymy się różnych piosenek, wierszy, poznajemy różnorodne tańce. Lubimy rysować, malować, wyklejać papierem kolorowymi nie tylko.
Bierzemy udział w wielu konkursach plastycznych, muzycznych. Często spacerujemy w okolicy przedszkola spędzając wesoło czas na świeżym powietrzu. W tym roku planujemy wyjazdy do ciekawych miejsc m.in. muzeum przyrody w Ciężkowicach.
Już niedługo czeka nas szkoła dlatego  podczas zabaw i zajęć poznajemy figury geometryczne, litery, cyfry, uczymy się czytać, liczyć, ćwiczymy rękę kreśląc szlaczki i elementy literopodobne. Lubimy czytać książki, dlatego w tym roku również będziemy często odwiedzać bibliotekę i poznawać ten cudowny świat bajek.


 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego