Grupa I Krasnale - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Grupa I "Krasnale"

„Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych.”

M. Montessori

Grupa montessoriańko-integracyjna liczy 17 dzieci zdrowych oraz 3 dzieci niepełnosprawnych, zróżnicowana jest również pod względem wiekowym oraz cech osobowości dzieci.
Grupa prowadzona jest wg metody Marii Montessori, która pozwala określić ponadczasowe wartości
       i podejście do każdego dziecka, tak by w rzeczywisty sposób wspierać jego indywidualny rozwój.
Nasza grupa tworzona jest na wzór wielodzietnej rodziny budując społeczną empatie -
młodsze dzieci uczą się od starszych, a starsze pomagają młodszym, słabszym.  Istotną wartością naszej grupy jest różnorodność. Dzieci uczą się, że każdy jest inny, ma inne umiejętności i boryka się z innymi trudnościami. Mogą pomagać sobie wzajemnie, rozwijać tolerancję i wzajemny szacunek.
Poprzez specjalnie przygotowane otoczenie w sali oraz codzienną pracę własną z materiałem rozwojowym     z działów: życia codziennego, matematyki, sensoryki, edukacji językowej oraz kultury dzieci rozwijają i doskonalą swoje umiejętności.
Realizowany przez nas program Montessori pozwala naszym wychowankom doświadczyć radości               z uczenia się, rozwijać samodzielność wspierając jednocześnie rozwój poczucia własnej wartości tym samym przygotowując do dorosłości.