Grupa I wita Wiosnę - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Marzec 2017

Przedszkolaki witają Wiosnę polskimi zwyczajami i obrzędami

„Kiedy wiosna przyjdzie do nas, roześmiana i zielona.
Razem z wiosną wszystkie dzieci zaśpiewają tak…”

Dzieci z grupy I bardzo radośnie i beztrosko przywitały nową porę roku WIOSNĘ. Przedszkolaki pod okiem swojej wychowawczyni przygotowały pokaz słowno- muzyczno-taneczny, przybliżając wiedzę o polskich, ludowych zwyczajach powitania wiosny.
W przerwach między wesołymi zabawami i pląsami przedszkolaków- Lenka P. i Sławek opowiedzieli czego symbolem jest MARZANNA i w jaki sposób „dawniej„ ludzie chcieli wiosnę przyspieszyć, natomiast  Miłosz i Lena M. przypomnieli tradycję witania wiosny- GAIKIEM. Nikodem oraz Lenka H. zaanonsowali „OBERKA” kolorowy, radosny polski taniec, który ochoczo i z przytupem wykonały przedszkolaki. Spotkanie zakończyło się na wiosenno- wielkanocnych życzeniach, które w piękny sposób- od całej grupy złożyła Kasia G. Następnie dzieci podarowały swoim opiekunom kartki świąteczne własnoręcznie wykonane na warsztatach plastycznych.
Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej w grupie I metody projektu pt. „Polska”.

E. Olchawa- Nosal