Grupa II Montessori - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Grupa II Montessori

„Aby pomóc dziecku musimy zapewnić mu środowisko, które pozwoli mu swobodnie się rozwijać” Maria Montessori

W grupie II Montessori jest 25 przedszkolaków od 3 do 6 lat.
Dzieci doświadczają wiele radości ze współdziałania w grupie zróżnicowanej wiekowo.

Starsi koledzy i koleżanki pomagają młodszym, opiekują się nimi, zaś młodsze dzieci wzorują się na ich zachowaniu, uczą się obserwując ich pracę. W myśl idei M. Montessori „Pomóż mi zrobić to samodzielnie” dbamy o wszechstronny rozwój dzieci, szanujemy indywidualność każdego dziecka.
W specjalnie przygotowanym otoczeniu ,  dzieci codziennie pracują  z materiałem   rozwojowym

rozwijać i doskonaląc swoje umiejętności. Dużo czasu spędzamy w naszym nowym ogrodzie przedszkolnym, w którym prowadzimy również metody badawcze, pielęgnujemy rośliny czy rozwijamy sprawność ruchową. Poprzez spacery i wycieczki staramy się poznawać nasze otoczenie,  piękno naszej ziemi sądeckiej . Dużą wagę przywiązujemy do rozwijania zdolności twórczych dzieci, tworzymy prace plastyczne, rozwijamy zdolności ruchowe i aktorskie.  Poprzez wyjścia do teatru, muzeum, galerii, współpracując z wieloma instytucjami i organizacjami staramy się brać aktywny udział w życiu kulturalnym miasta.
Nad rozwojem edukacji i wychowania czuwają pracujące w tej grupie nauczyciele:mgr Alicja Żebrowska, mgr Kazimiera Pajor pomaga im Pani Krystyna Białek