Grupa III Montessori - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020 > Wrzesień 2020

Grupa III Montessori

Z radością i utęsknieniem spotkaliśmy się 1 września w Przedszkolu. Jest nas 25 dziewczynek i chłopców, młodszych i starszych oraz ciocie Grażynka, Małgosia i Paulinka. Wiemy, że obowiązują nas zasady higieny i dystansu lecz bardzo nas zmartwiła wiadomość, że nie ma zabawkowego piątku – nie możemy do przedszkola przynosić zabawek, urodzinowego poczęstunku ani też ulubionej maskotki – Przytulanki!
Tak, dzieci to wszystko wiedzą i stosują się do zasad, z chęcią natomiast przystąpiły do odnawiania przyjaźni i do pracy. Wykorzystują materiały montessoriańskie do pracy indywidualnej i biorą udział w zorganizowanych zajęciach dydaktycznych, już odbywa się gimnastyka korekcyjna dla 6 latków, rytmika i religia dla wszystkich dzieci, a od 1 października rozpoczną się zajęcia z j. angielskiego.
Ze względu na utrudniony kontakt zorganizowałyśmy galerię prac plastycznych w naszych oknach – zachęcamy do oglądania i podziwiania. Będziemy również starać się na bieżąco umieszczać informacje o naszych działaniach na stronie internetowej.

Małgorzata Karpiel