Hej, kolęda, kolęda!- kolędowanie zespołu "Sądeckie dzieci" - Kopia - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019

Hej, kolęda, kolęda! – kolędowanie zespołu „Sądeckie dzieci”

Dzieci z zespołu folklorystycznego  cieszą się, że mogą zaprezentować się przed publicznością, czy to przed  rówieśnikami czy też zaproszonymi gośćmi. Występ na scenie poprzedzają miesiące przygotowań, ale zajęcia w zespole przynoszą im satysfakcję i zadowolenie ponieważ dzieci uzdolnione muzycznie są wrażliwe na muzykę i chętnie uczestniczą w zabawach muzycznych i tanecznych. A dzieci należące do przedszkolnego zespołu wykazują też zainteresowania piosenką, tańcem i zabawami ludowymi. W lutym mali artyści wystąpili w przedszkolu dla swoich rodziców, sympatyków zespołu i tych wszystkich, którzy chcieli wspólnie pokolędować. Przygotowany program był też dedykowany babciom i dziadkom, którzy niedawno obchodzili swoje święto. W zaprezentowanym programie nie zabrakło pastorałek sądeckich, tańców ludowych Lachów sądeckich i zabaw z turoniem. Dziękujemy wszystkim, którzy radośnie, wspólnie z zespołem kolędowali.

fot. A. Kożuch
                                                                                                                                A. Żebrowska