Jesienna wyprawa do lasu - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Październik 2019

Jesienna wyprawa do lasu

„Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
liści niesionych wiatrem,
                                                            w rytm deszczu tańczących... "
T. Wywrocki

Jesień to piękna pora roku. Korzystając z przepięknej pogody wszystkie dzieci
z przedszkola wyjechały autokarami na wycieczkę do lasu w Feleczynie. Emocje związane z wyjazdem były ogromne. Autokar dowiózł nas na skraj lasu. Już na miejscu czekał na nas pan leśniczy. Po krótkiej pogadance udaliśmy się w głąb lasu. Dla przedszkolaków jest to miejsce wyjątkowe. To właśnie tutaj dzieci miały możliwość przespacerowania się ścieżką przyrodniczą w lesie, obejrzenia roślinności, owadów i grzybów. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy i  mchy. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki. Dzieci zachwycały się napotkanymi po drodze muchomorami, które najwidoczniej w tym roku królowały w lesie. Wycieczka zakończyła się wspólnymi zabawami na polanie i pieczeniem kiełbasek. Wróciliśmy do przedszkola trochę zmęczeni, ale uśmiechnięci i radośni.

K. Pajor