Jestem przedszkolakiem-gr.II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Październik 2019

Jestem przedszkolakiem

„Czego dziecko nie jest w stanie samo zrobić,
musimy mu to dokładnie pokazać.
Nie możemy dawać zbytecznej pomocy,
ale też nie zaniechajmy tej koniecznej.”
M. Montessori

W grupie II Montessori edukację przedszkolną rozpoczęło 10 dzieci, które pierwszy swój kontakt
z przedszkolem miały w okresie adaptacji, kiedy to poznały swoje panie, salę montessoriańską z ciekawym wyposażeniem i ogród przedszkolny. Wrzesień natomiast to czas poznawania starszych kolegów, dnia przedszkolaka, zasad panujących w grupie. Dzieci uczestniczą w pierwszych spacerach, wycieczkach i wyjściu do kina i do biblioteki. Uczą się, jak być samodzielnym, zdobywają pierwsze wiadomości i umiejętności, poznają pomoce rozwojowe, tak charakterystyczne w grupach montessoriańskich, systematycznie uczestniczą w pracy własnej z materiałami rozwojowymi. Znaczną rolę odgrywają starsi koledzy, którzy zdradzają im tajniki zabawy i pracy z tymi interesującymi pomocami.
Minął pierwszy miesiąc, dzieci z uśmiechem na twarzy przekraczają już próg przedszkola i są mile witane przez starszych kolegów, którzy otoczyli je serdeczną opieką i zaoferowali swoją pomoc w różnych sytuacjach.
Kochane przedszkolaki życzymy Wam dużo radości i wspaniały
ch zabaw z kolegami i koleżankami
w przedszkolu.

A.Żebrowska, K.Pajor