Jubileusz zespołu Sądeckie dzieci - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Czerwiec 2019

„Piękna jest Sądecka Ziemia, piękna nasza ukochana…”

„Piękny Jubileusz dzisiaj obchodzimy, dla Was zaśpiewamy, dla Was zatańczymy…” śpiewały dzieci z przedszkolnego Zespołu Folklorystycznego „Sądeckie Dzieci”. Każdy występ małych artystów raduje, a jednocześnie wzrusza i  tak też było podczas obchodów Jubileuszu Zespołu, który działa w naszym przedszkolu już 15 lat. Wśród zaproszonych gości była Dyrektor Pałacu Młodzieży, Inspektor do Spraw Przedszkoli Edukacji i Wychowania  Urzędu Miasta, Przewodniczący Rady Rodziców,  rodziny występujących dzieci, sympatycy zespołu i pracownicy przedszkola. Od 2004 r. swoje zainteresowania tańcem rozwijało ponad 160 przedszkolaków. Zespół kształtuje wrażliwość artystyczną dzieci,  kultywuje tradycje naszego regionu, w jego repertuarze są zabawy ludowe i tańce Lachów Sądeckich. „Sądeckie Dzieci” występując w środowisku lokalnym promują nasze przedszkole i dostarczają wszystkim oglądającym wiele emocji. Mali artyści występowali między innymi na scenie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, Miejskiego Ośrodka Kultury, w Sądeckim Ratuszu, w Miasteczku Galicyjskim i w kilku sądeckich placówkach oświatowych. Zespół ma na swoim koncie wyróżnienie zdobyte podczas III Przeglądu Zespołów Przedszkolnych „Tańczę i śpiewam w Krakowie”. Dzieci prezentując swoje zdolności występują w pięknych, regionalnych strojach. Zespół uświetnia swoimi występami uroczystości, konkursy i festyny przedszkolne. „Sądeckie dzieci” prowadzą Alicja Żebrowska i Iwona Jakubowska, akompaniuje Ewa Kafel. Cieszymy się, że mamy tak wspaniały zespół.

A. Żebrowska

fot. A. Kożuch