Kolęda u Seniorów - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Styczeń 2017

Kolęda u Seniorów

Dziewczynki i chłopcy z zespołu "Sądeckie dzieci" kolędują

Styczeń to czas składania życzeń noworocznych dlatego dziewczynki i chłopcy z zespołu folklorystycznego „Sądeckie dzieci" pojechali z wizytą i zatańczyli dla mieszkańców Domu Opieki Seniora "Pogodne dni". Okazją do spotkania był też Dzień Babci i Dziadka.
W repertuarze zespołu znalazły się pastorałki oraz zabawy i tańce regionu sądeckiego. Pobyt przedszkolaków w tym miejscu i wspólne śpiewanie kolęd sprawiły starszym osobą niezmierną radość, a w niejednym oku pojawiła się łza. Było to też niezapomniane przeżycie dla dziewczynek i chłopców, którzy wiedzieli wcześnie dla kogo zatańczą.
Przedszkolaki nawiązały serdeczny kontakt z seniorami poprzez rozmowę, uśmiech, głaskanie po rękach.Serdecznie dziękujemy prowadzącym ten emanujący ciepłem Dom za gorące przyjęcie.

A. Żebrowska