Love ludowe - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Kwiecień2017

Przedszkolaki poznają kulturę ludową MAŁOPOLSKI

Przedszkolaki z grupy I wzięły udział w ciekawych zajęciach pt. „Love ludowe”, jak się okazało byliśmy do tej pory najmłodszą grupą biorącą udział w tego typu warsztatach zafascynowaną kulturą swojego regionu.

Dzieci dowiedziały się min.co to jest Polska kultura ludowa i z czym jest związana, z jakimi wzorami ludowymi kojarzy się region Małopolski oraz na czym polega praca twórcy ludowego. Zajęcia miały na celu pokazanie najmłodszym bogatego dziedzictwa kultury Naszego regionu oraz przybliżenie sekretów rzemiosła artystycznego. Każde dziecko miało okazję samodzielnie stworzyć własny wzór folkowy malując oraz ozdabiając szkatułkę tradycyjnym materiałami oraz technikami.
Przedszkolaki były zachwycone zajęciami oraz całym tokiem : malowania szkatułek, szuszenia oraz ozdabiania. Każdy przedszkolak własnoręczne wykonaną szkatułkę zabrał z uciechą do swojego domu.

E. Olchawa- Nosal