Aktualności 2019 > Październik 2019

Przedszkolaki z grupy I tak się rozsmakowały w jesiennych darach natury, że postanowiły przygotować coś smakowitego z warzyw. Ale najpierw, za pomocą różnych zmysłów, poznały wybrane warzywa. Następnie ubrane w kolorowe fartuszki i czepki przystąpiły do pieczenia marchewkowych ciasteczek. Pamiętały oczywiście o umyciu rąk oraz o umyciu marchewek przed obraniem. Z wielkim zaangażowaniem starły warzywa na tarce, a potem z pomocą cioć przygotowały ciasto, pamiętając o dodaniu wszystkich składników. Wykrawały ciasteczka w kształcie serduszek i układały na blaszkach, które zaniosły potem do kuchni, do piekarnika. Następnego dnia dekorowały ciasteczka dżemem wiśniowym. A upiekły ich tyle, że poczęstowały rodziców oraz pracowników przedszkola.
Smakowały wszystkim...

J. Skowron