Na Dworcu Kolejowym - gr. I - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Maj 2019

Na Dworcu Kolejowym - gr. I

W maju dzieci z grupy pierwszej dzielnie maszerowały na dworzec PKP w Nowym Sączu. Na miejscu czekali na przedszkolaków panowie z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, którzy pokazali dzieciom odnowiony dworzec oraz znajdującą się przed nim zabytkową lokomotywę parową. W Izbie Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego dzieci mogły nie tylko obejrzeć urządzenia, które dawniej służyły podróżnym i pracownikom kolei, ale również spróbowały swoich sił w sterowaniu starą kierownicą lokomotywy, czy zapowiadaniu przez mikrofon planowanych przyjazdów i odjazdów pociągów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też ruchome makiety tras kolejowych.
Niestety w dniu wycieczki  z powodu remontu torów ruch prawdziwych pociągów został zatrzymany, ale w trakcie spaceru po peronie dzieci mogły przyjrzeć się przejeżdżającej  drezynie.
Dzięki tej wyprawie dzieci miały okazje poznać nie tylko zawód kolejarza, ale również  mogły spotkać pracowników Służby Ochrony Kolei, którzy dbają o bezpieczeństwo na dworcu.
Na koniec dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się przy przejazdach kolejowych i dostały upominki edukacyjne związane z akcją „Bezpieczny przejazd”.