Na przedszkolnym placu zabaw - gr. II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020

Dzieci z grupy II na przedszkolnym placu zabaw

Nasz przedszkolny, piękny plac zabaw daje najmlodszym wiele radości, jest miejscem bezpiecznych i ciekawych zabaw. Przedszkolaki mogą korzystać z wielu ogrodowych urządzeń: laboratorium piasku, przeplotni, mostku, rozbudowanej zjeżdżalni z linami do wspinania się i podciągania, huśtawek. Chłopcy zazwyczaj rozgrywają mecze na boisku przedszkolnym. Nowym doświadczenie dla przedszkolaków jest ścieżka sensoryczna i ogrodowa lupa czyli miejsce do „ podglądania przyrody”. Na placu zabaw wyznaczone są też miejsca, w których można bezpiecznie pojeździć na rowerkach. Również odnowione dwa duże tarasy przedszkolne służą najmłodszym. Dzieci mogą grać w klasyczne gry i zabawy podwórkowe,  które zna niejeden rodzic: w kółko i krzyżyk, w klasy, w chłopka. Często na tarasy przenoszone są zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe.
Urządzenia na placu zabaw rozwijają sprawność przedszkolaków i są dostosowane do ich możliwości i potrzeb.

A. Żebrowska