Najmłodsze przedszkolaki - gr. II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020 > Wrzesień 2020

Powitanie najmlodszych przedszkolaków w grupie II

„Czego dziecko nie jest w stanie samo zrobić,
musimy mu to dokładnie pokazać.
Nie możemy dawać zbytecznej pomocy,
ale też nie zaniechajmy tej koniecznej.”
M. Montessori

Dzieci z grupy II Montessori powitały najmłodszych przedszkolaków. Dziewczynki i chłopcy, którzy  we wrześniu po raz pierwszy przekroczyli próg przedszkola byli bardzo zaciekawieni tym, co ich czeka w nowym dla nich otoczeniu. W adaptacji  najmłodszym pomogły nie tylko panie, które otoczyły je szczególną opieką, ale też starsi koledzy. Prowadzili za rękę, pokazali jak odkręcać  kran
i umyć prawidłowo ręce. Pomagali w ubieraniu i wiązaniu butów, a przede wszystkim pocieszali w trudnych chwilach. Na starszego kolegę i koleżankę można zawsze liczyć. Wrzesień to czas poznawania starszych kolegów, dnia przedszkolaka, zasad panujących w grupie. Dzieci uczą się, jak być samodzielnym, zdobywają pierwsze wiadomości i umiejętności, poznają pomoce rozwojowe, tak charakterystyczne w grupie montessoriańskiej. Dzieci uczestniczą w zabawach organizowanych w sali, na tarasie i w ogrodzie przedszkolnym, w sposób bezpieczny korzystają z urządzeń ogrodowych i rowerków. U najmłodszych dzieci coraz częściej pojawia się uśmiech na twarzy, są radosne i coraz chętniej przychodzą do przedszkola. Kochane przedszkolaczki życzymy Wam wielu radosnych chwil i wspaniałych zabaw z koleżankami i kolegami w przedszkolu.

A. Żebrowska, K. Pajor