Nasze pasje - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Marzec 2017

Nasze pasje, nasze zainteresowania

Tradycyjnie, kiedy w naszej grupie odbywa się spotkanie ze znaną osobą, to jest to
z reguły osoba dorosła i doświadczona. Tym razem dzieci z grupy II gościły 12- letnią Martynę, miłośniczkę koni. Starsza o kilka lat  koleżanka opowiedziała o swoim zamiłowaniu do koni i o swojej przygodzie jeździeckiej. Martyna zaprezentowała strój służący do jazdy konnej zaznajamiając dzieci z nowymi pojęciami; palcat, toczek, strzemiona, ogłowie. Zademonstrowała też kilka figurek koni, które od sześciu lat zbiera. Jej kolekcja liczy sobie prawie sto koni różnych ras.
Nasz młody gość opowiadał bardzo ciekawie o najpopularniejszych rasach koni i ich przywarach. Wiele rzeczy o tych pięknych zwierzętach, które  wzbudzają w niej zachwyt dowiaduje się z książek, dlatego też pokazała kilka fotografii koni z posiadanych albumów. Martyna opowiadała bardzo ciekawie, dzieci zasłuchane w jej opowieści chętnie mierzyły przyniesiony przez nią toczek i zadawały nurtujące je pytania.
Przedszkolaki dziękując za spotkanie wręczyły starszej koleżance album z narysowanymi przez siebie końmi.

A. Żebrowska