Owoce smaczne i zdrowe-gr.I - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Październik 2019

Sałatka owocowa - grupa I

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki,
                                                       wszyscy mamy raźne minki, bo zjadamy witaminki...

O tym, że owoce są źródłem różnorodnych witamin wiedzą wszyscy. Wiedzą także przedszkolaki z grupy I. I postanowiły to sprawdzić w praktyce. Przyniosły do przedszkola przeróżne owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, pomarańcze, banany, maliny, a nawet granaty. Najpierw dzieci oglądały owoce, opisywały kształty, nazywały i segregowały według kolorów. A następnie przystąpiły do robienia sałatki owocowej. Ubrane w kolorowe fartuszki i czepki, najpierw dokładnie umyły owoce, niektóre obrały ze skórki. Potem, już przy stoliczkach, kroiły na deseczkach i wrzucały do misek. Przy pomocy dużej łyżki dokładnie wymieszały wszystkie składniki sałatki i nakładały sobie na miseczki. A potem była już degustacja... Ależ ta sałatka była pyszna i oczywiście zdrowa.

J. Skowron