Podglądanie przyrody - gr. II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020

Podglądanie przyrody – grupa II

„Czego nie ma najpierw w zmysłach,
tego nie ma później w umyśle "
M. Montessori

Słoneczna pogoda zachęca nas do organizowania zajęć z przyrody w naszym przedszkolnym ogrodzie.  W metodzie M. Montessori bardzo ważna jest edukacja sensoryczna - pobudzanie
i działanie na wszystkie zmysły dziecka. Eksperymentując z darami natury dzieci poszerzają wachlarz swoich doświadczeń sensorycznych. Podglądają przyrodę, rozpoznają i nazywają drzewa oraz ich elementy; pień, konary, gałęzie, liście. Z zaciekawieniem potrafią przyjrzeć się z bliska roślinom i owadom. Podmuch wiatru, kłujące igliwie, szorstka kora drzew, kamyki czy szyszki to doskonały materiał do stymulacji czuciowej, do rozwijania  koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przedszkolaki swoje obserwacje i wiedzę wykorzystują w czasie pracy własnej.

K. Pajor