Podróż do Włoch - gr.II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020 > Marzec 2020

Podróż do Włoch - gr. II

" Żyła wśród nas przed stu laty, pokazując życie nam
i połączyła dwa światy, by dorośli i dzieci mieli wspólny plan "

„Podróż do Włoch” dzieci z grupy II rozpoczęły od przybliżenia postaci M. Montessori, patronki naszego przedszkola. W pierwszym dniu do słonecznej Italii, gdzie urodziła się Montessori dzieci poznały symbole narodowe, kulturę i język Włochów. Niektórzy zapamiętali kilka słów w języku włoskim / buongiorno, arrivederci, a presto ... /. Kolejny dzień upłynął w kolorach tęczy. Dzieci świetnie się bawiły przy muzyce sławnych kompozytorów jak A. Vivaldi. Nie zabrakło też włoskich przysmaków. Sporo radości i dobrej zabawy w kuchni doświadczyły przy pieczeniu pizzy. Podczas degustacji dzieci mogły choć przez chwilę poczuć się jak we włoskiej pizzeri. Zakończenie wyprawy to podróż do Sycylii, gdzie wzbogaciły wiadomości o czynnym wulkanie Etna. Niesamowitym przeżyciem  zwłaszcza dla najmłodszych było samodzielne wykonanie erupcji wulkanu.

K. Pajor