Potyczki ze sztuką-gr.I - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Październik 2019

Potyczki ze sztuką - gr.I

W tym roku szkolnym grupa I bierze udział w warsztatach z zakresu edukacji artystycznej zorganizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA "Sokół". Tematem pierwszego spotkania był  pop art. Przedszkolaki poznały ciekawostki związane z tym kierunkiem, jego przedstawicieli m.in. Andy'ego Warhola oraz jego prace. Dowiedziały się jakie są różnice między sztuką wysoką a sztuką popularną.
Następnie projektowały koszulki w stylu pop art, ozdabiając poszczególne części rysunkami ulubionych zabawek, owoców, zwierzątek, kolorów. Wracając spacerkiem do przedszkola dzieci oglądały różnorodne reklamy, które są także przykładem sztuki popularnej.
Kolejne spotkanie już za dwa miesiące...

J.Skowron