Poznajemy Polskę - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Kwiecień2017

Poznajemy Polskę

Grupa I realizując metodę projektu pt. POLSKA, wybrała się na zajęcia warsztatowe do Sokoła.
Przedszkolaki miały okazję dokładnie poznać serce Małopolski czyli Kraków. W otoczeniu przemiłych bohaterów poznawały tajemnice, największe atrakcje oraz kulturę tego urokliwego miasta.
Warsztaty zawierały elementy muzyczno- taneczne charakterystyczne dla regionu Małopolski podczas, których dzieci uczyły się tańca „krakowiaczka”, poznając oraz również mierząc strój ludowy krakowski.  Punktem wyjścia do działań plastycznych był pokaz filmowy pt. „Smok expedition „ z serii „Porwanie Baltazara Gąbki” uzupełniony ciekawą prezentacją multimedialną o najważniejszych zabytkach Krakowa. Na zakończenie dzieci własnoręcznie wykonały kartki pocztowe z zabytkami Krakowa oraz breloki ze Smokiem Wawelskim.

E. Olchawa- Nosal