Przedszkolaki w Ogrodach Zmysłów - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Czerwiec 2019

Przedszkolaki w Ogrodach Zmysłów

Każda przedszkolna wycieczka to  wielka uciecha dla dzieciaków, a jeszcze kiedy dopisze ładna pogoda to sukces murowany. Było tak też i tym razem. Dzieci z grupy II i III wybrały za cel swojej wyprawy Muszynę, a dokładnie Ogrody Sensoryczne w tej miejscowości. Całodniowy pobyt poza przedszkolem spełnił oczekiwania dzieci. Ogrody Sensoryczne o tej porze roku wyglądają pięknie, a rośliny tam rosnące stymulują zapach, dotyk, smak, nie na darmo te ogrody nazwane są Ogrodami Zmysłów. Z wieży widokowej, na którą wyszły dzieci  rozciągał się wspaniały widok na Beskid Sądecki. Mimo wielu atrakcji, które dostarczały Ogrody,  dzieci najbardziej zainteresowały czerwone rybki pływające w stawach. Na trasie wycieczki była też Pijalnia Wody Mineralnej Muszyna. Pobyt w Muszynie zakończył się w Ogrodzie Biblijnym, po którym oprowadzał dzieci przewodnik, największe atrakcją tam było zaaranżowane przejście przez morze Czerwone.                                                                               Wrażenia z wycieczki zapewne na długo pozostaną w pamięci dzieci.

A. Żebrowska