Przedszkolaki w Skansenie Regionalnym - gr. II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Maj 2019

Przedszkolaki w Skansenie Regionalnym

Mimo, że pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, przedszkolaki z  gr. II i III bardzo pozytywnym nastawieniem wybrały się na wycieczkę do Sądeckiego Parku Etnograficznego. Dzieci spacerowały po parku razem z przewodnikiem, który pokazywał wybrane, ciekawe dla najmłodszych zwiedzających obiekty. Na ich drodze była m.in. chałupa zamożnego kmiecia z Gostwicy, zagroda z Kamienicy z warsztatem tkacza, dwór szlachecki. Szczególnymi oglądanymi obiektami była cerkiew grekokatolicka z Czarnego i kościół rzymskokatolicki z Łososiny Dolnej. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła bogato wyposażona Szkoła ludowa z Nowego Rybia.
Dzieci oglądnęły pomieszczenia tematyczne, a wśród nich izbę weselną, które zwiększają ich wiedzę o kulturze regionu. Tradycyjny charakter ma też całe otoczenie zagród, które sprawia wrażenie prawdziwej, dawnej wsi.
Skansen regionalny przedstawia wiejską architekturę drewnianą Sądecczyzny i jest to bardzo ciekawe miejsce na rodzinne wycieczki.
Po jakże ciekawej lekcji historii dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

A. Żebrowska