Rodzice Dzieciom - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Marzec 2017

„Powitajmy wiosnę poezją” w grupie III Montessori

Wierszem i piosenką witali rodzice i dzieci wiosnę! Tym razem to Rodzice wcielili się w role aktorów i stworzyli przedstawienie dla dzieci. Każdy rodzic przygotował dla siebie kostium (słoneczko, chmurki, wiatr, drzewa, ptaki, kwiaty, biedronki, motyle, Ziemia, strażnicy przyrody, wandal), nauczył się roli i wystąpił na scenie. Przedstawienie było pełne radości, humorystycznych momentów ale również grozy i powagi. Dzieci oglądając były zachwycone a zarazem zaciekawione, brawom, oklaskom i gratulacjom nie było końca.
Na zakończenie zdrowy upominek (zielona rzeżucha) a zarazem podziękowania dla aktorów oraz dla dzieci (książeczki) jako zachęta do rozwijania umiejętności czytania. Jeszcze raz pragniemy podziękować rodzicom za zaangażowanie i znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz dzieci.

„Kochać dziecko, to znaczy służyć mu jak daleko to możliwe” Maria Montessori