Segregacja śmieci ważna rzecz - Kopia - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019

Segregacja śmieci ważna rzecz

Temat segregacji śmieci dotyczy nie tylko dorosłych, ale też dzieci, które od najmłodszych lat  powinny wdrażać się do rozdzielania różnych rodzajów śmieci. Większość odpadów można z korzyścią dla środowiska odzyskać, a wszystko po to, aby w przyszłości najmłodsze pokolenie mogło żyć w czystym otoczeniu. Pracownicy Urzędu Miasta Nowego Sącza Wydział Gospodarki Komunalnej zorganizowali dla najstarszych przedszkolaków prelekcję nt. segregacji śmieci i wykorzystania surowców wtórnych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu biorąc udział w dyskusji oraz segregując śmieci do kolorowych worków. Oglądały też przygotowaną prezentację na omawiany temat. To wartościowe spotkanie wzbudziło duże zainteresowaniem dzieci, które mają już niemałą wiedzę na temat ochrony najbliższego środowiska.

A. Żebrowska