Spotkanie z poetką - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Marzec 2017

Spotkanie z poetką dla dzieci Panią Krystyną Kulej

13 marca odbyło się spotkanie z niezwykłym gościem Panią Krystyną Kulej ur. 1948
w Piwnicznej na pograniczu polsko-słowacko-łemkowskim.
Poetka tworząca w języku literackim i w gwarze nadpopradzkiej. Studiowała w Wyższym Studium Języków Obcych przy Uniwersytecie Warszawskim. Od 1970 mieszka w Wielkiej Brytanii. Wydała tomiki wierszy: Nadpopradzie (Nagroda im. Piętaka), Skoszony czas, Tęcza w bursztynie, polsko-esperancki Jarzębinowe lato (Flamanta somero), Serce na...medal, 7-języczny słownik Travel SOS i Słownik Jaguliny-naskif łojców mowa.
Jest twórczynią portalu językowego (pomoc emigrantom):  www.lingvasos.pl.
w ślad za nagrodą „Shining Star Award” na Heathrow (Nagroda Błyszczącej Gwiazdy).
Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za Granicą oraz Grupy Literackiej „Sądecczyzna”, „Amnesty International” i Towarzystwa Miłośników Piwnicznej.
Pani Krystyna zamierza wydać kolejny tomik poezji, tym razem dla dzieci. Bohaterami jej wierszy to między innymi; zwierzęta spotkane w sądeckim lesie , spotkania z wnukami
i przyjaciółmi. Dzieci poznały wcześniej twórczość Pani Krystyny, przygotowały na spotkanie inscenizację wybranych wierszy, piosenki i prace plastyczne . Pani Krystyna przeczytała swoje wiersze, które były ubarwione pełnym emocji rysunki Kasi Mentel .
To było niezapomniane spotkanie, jeszcze raz dziękujemy Pani Krystynie za wizytę
i zaproszenie do świata poezji a Pani Elżbiecie babci Niny za zorganizowanie spotkania.

B. Majewska