Tydzień czytania - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności_2017 > Czerwiec 2017
 
 
 
XVI tydzień głośnego czytania

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom z Miejskiego  Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 14  im M.Montessori w Nowym Sączu

W piątek 9 czerwca  2017 dzieci z  gr. III Montessori  Miejskiego Przedszkola nr 14 po raz kolejny brały udział w spotkaniu czytelniczym w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom  pod hasłem „ Czytanie zbliża”.
Impreza czytelnicza odbyła się w sąsiadującej z przedszkolem  Sądeckiej Bibliotece Publicznej  Filia nr 3 i była zwieńczeniem całorocznej współpracy biblioteki i przedszkola. Mali czytelnicy wcielili się w tym dniu w ulubione postaci z bajek.  
Barwnym korowodem,  z piosenką  „Baśniowy  pociąg ” przemaszerowali  do  biblioteki, gdzie powitała ich bibliotekarka  - pani Bożena Janaszek.  Dzieciom czytali  zaproszeni przez lidera kampanii  Grażynę Wideł goście :Paweł Motyka , z-ca Komendanta  Miejskiego Straży Pożarnej w Nowym Sączu , Iwona  Grzebyk-Dulak , rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Beata Majewska , dyrektor Przedszkola nr 14 oraz Jakub Woda, przedstawiciel rodziców .  Rozpoczęto  tradycyjnie od czytania wiersza  J.Tuwima  pt. „Lokomotywa”.  
Nie zabrakło też bajek o krasnalach, królewnie , Jasiu i Małgosi   oraz czarownicy, które przeplatane były  tańcami i piosenkami w wykonaniu przedszkolaków i wolontariuszek ze Stowarzyszenia Sursum Corda.  Na zakończenie  dzieci otrzymały Dyplomy Małego Czytelnika, słodycze i odblaski . Już większość  naszych  wychowanków  ma założoną kartę biblioteczną i regularnie wypożycza książki- mówi dyrektor przedszkola Beata Majewska. Cieszymy się, że dużo rodziców  deklaruje  czytanie dzieciom w domach ale też  wiele dzieci czyta już samodzielnie.   
Dzięki  naszym działaniom w ramach  kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom rośnie  nowe pokolenie czytelników.
Notatkę napisała -Grażyna Wideł  lider kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom
w Miejskim Przedszkolu nr 14  z Oddziałami Integracyjnymi  im. M.Montessori
w Nowym Sączu 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego