Wakacyjne wspomnienia dzieci z gr. II - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020 > Wrzesień 2020

Wakacyjne wspomnienia dzieci z grupy II

W drugim tygodniu września dzieci wspominały wakacje. Oprócz przywoływania w pamięci cudownych chwil, poznały charakterystyczne cechy krajobrazów Polski: nadmorskiego, górskiego, miasta, wsi. A to wszystko po to, by uświadomić maluchom, że nasz kraj ma także fajne miejsca, w których warto spędzić wakacje. Oglądaliśmy różnego rodzaju muszelki, bursztyn, piasek przywieziony znad Morza Bałtyckiego. Dotykając pamiątek, dzieci miały okazję dotknąć fragmentu własnej historii i posłuchać wspomnień kolegów i koleżanek. Pamiątki uczą przeżywania wzruszeń i nastrojów, służą umacnianiu więzi, dzielenia się tym co ważne dla samego dziecka i co ważne dla innych.
Drodzy Rodzice! Warto wspólnie gromadzić rodzinne pamiątki np. album ze zdjęciami, poświęcić czas na ich oglądanie, zachęcać swoje dziecko do snucia opowieści jak również dzielić się historią z własnego dzieciństwa. Tak spędzony czas niesie radość . To doskonały sposób na rozwijanie bliskości i budowanie więzi łączącej pokolenia.

K. Pajor