Warsztaty z pierwszej pomocy - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Grudzień 2019

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc - pod takim hasłem odbyły się w grudniu warsztaty dla przedszkolaków
z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadził doświadczony ratownik medyczny, wykładowca wraz ze studentami III roku PWSZ - Ratownictwo Medyczne
w Nowym Sączu. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki „Przygoda Stefka"
, która miała na celu nauczyć  właściwego zareagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia.
Pan Wojtek zwracał uwagę, aby dzieci znały numery alarmowe i właściwie reagowały, gdy dzieje się coś złego. Studenci zaprezentowali ćwiczenia: resuscytacja, pozycja boczna bezpieczna, postępowanie w przypadku zadławień i zakrztuszeń. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły fantomy, na których uczyły się podstaw reanimacji. Poprzez zabawę miały możliwość samodzielnie poćwiczyć na fantomach i poznać technikę ucisków klatki piersiowej.
Dziękujemy za współpracę studentom i Kierownictwu PWSZ- Ratownictwo Medyczne
w Nowym Sączu.