Warsztay artystyczne - gr.I - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020

Warsztaty artystyczne - grupa I

To już trzecia wizyta dzieci z grupy I w Galerii Sztuki Współczesnej BWA "Sokół". Tym razem tematem spotkania był „Suprematyzm”. Jest to kierunek w sztuce abstrakcyjnej stworzony przez rosyjskiego malarza Kazimierza Malewicza. Suprematyzm zakładał całkowite oderwanie sztuki od rzeczywistości. Przedszkolaki oglądały prace K. Malewicza. Wspólnie stworzyły też dzieło, losując kolorowe figury geometryczne i naklejając na arkusz papieru. Następnie każdy samodzielnie wycinał kolorowe figury i naklejał według własnego pomysłu na kartkę. Po skończonej pracy dzieci zaprezentowały swoje prace kolegom i koleżankom.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki oglądnęły wystawę prac plastycznych Jacka Sempolińskiego.

J. Skowron