Wycieczka do Ogródków Działkowych-gr.III - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Wrzesień 2019

Lekcja Przyrody w Ogródkach Działkowych

"Bez wątpienia dzieci kochają kwiaty ... lecz będą zadowolone,
gdy będą mogły działać, poznawać, odkrywać"
M. Montessori

W metodzie M. Montessori bardzo ważna jest edukacja sensoryczna - pobudzanie i działanie na wszystkie zmysły dziecka. Najlepszym źródłem takich doznań jest kontakt dzieci z przyrodą. Korzystając więc z zaproszenia, we wrześniu dzieci z grupy II i III wybrały się na wycieczkę do Rodzinnych Ogródków Działkowych „Senior" w Nowym Sączu.
Już przy bramie
witał dzieci prezes ROD „Senior" pan Stanisław, a przewodnikiem po ogrodach był pan Edward. Słoneczna pogoda zachęciła przedszkolaków do spacerów alejkami. Dzieci oglądały i podziwiały przeróżne kolory jesiennych kwiatów, poczuły słodycz malin, winogron. Rozpoznawały i nazywały mało spotykane kwiaty i warzywa.
Pogoda dopisała, a czas bardzo szybko minął i musieliśmy wracać do przedszkola.
Do kącika przyrody przywieźliśmy
jesienne kwiaty i owoce. Dziękujemy gospodarzom Rodzinnych Ogródków Działkowych za ciekawą lekcję przyrody i mile spędzony czas.

K. Pajor, G. Wideł