Wycieczka do Skansenu - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Czerwiec 2017

Przedszkolaki w Skansenie

W ramach prowadzonej w grupie I metody projektu pt. POLSKA, dzieci wybrały się na wycieczkę do Sądeckiego Parku Etnograficznego. Była to prawdziwa podróż w czasie, ponieważ pozwoliła przedszkolakom naocznie przenieść się w czasy i życie ich dziadków
i pradziadków. Sądecki Park Etnograficzny jest skansenem regionalnym prezentującym kulturę ludową Sądecczyzny. Jest to muzeum na wolnym powietrzu w którym elementy ekspozycyjne odtwarzają obraz dawnej wsi sądeckiej. Przedszkolaki oglądały więc zagrodę Sołtysa, dwór szlachecki, domki
chałupy wiejskich chłopów, zielarki, szkołę, kościoły. Duże zaciekawienie wzbudziły sprzęty codziennego użytku, meble, naczynia oraz wyposażenie dawnej szkoły. Z wielkim zdziwieniem przedszkolaki reagowały na „zabawki” oraz sposób spędzania wolnego czasu dawniej przez ich rówieśników.
Pobyt w takim miejscu, dla przybyłych przedszkolaków, był prawdziwą lekcją historii.
Dziękujemy Pani Adriannie Michalik za zaproszenie oraz przemiłej Pani Przewodnik Sądeckiego Parku Etnograficznego za oprowadzenie i  przybliżenie „kawałka” pięknej historii naszego regionu.

E. O-N