Wycieczka do Straży Poż. - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Czerwiec 2017

Przedszkolaki na wycieczce w Straży Pożarnej

Nie długo rozpoczną się upragnione zarówno dla dzieci jak i dorosłych wakacje. Warto więc przypomnieć dzieciom warunki przestrzegania bezpieczeństwa oraz jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażającym im oraz innym ludziom zarówno podczas przebywania we własnym domu jak i podczas wycieczek i wyjazdów. O tym wszystkim dowiedziały się przedszkolaki z grupy I. Dzieci miały okazję zwiedzenia siedziby Straży Pożarnej, oglądania wozów strażackich, przymierzania stroju strażackiego, ale także wzięły udział w zajęciach multimedialnych oraz ćwiczeniach symulujących niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na Nas w domu. Dzieci naocznie widziały symulacje palącego się piekarnika, kominka, zwarcia kabli telewizyjnych a chętne dzieci przy pomocy gaśnicy miały okazję wcielenia się w postać Strażaka oraz gaszenia pożaru. Podczas zajęć odbyło się także szkolenie w jaki sposób w razie zagrożenia dzieci mogą wezwać pomoc, o czym  powinni pamiętać. Podczas zajęć praktycznych dużą odwagą wykazała się Lenka Hajduk, która bez strachu i wahania w głosie zadzwoniła na numer alarmowy 998 do dyspozytorni Straży Pożarnej, opisując zdarzenie, odpowiadając na pytania- wezwała pomoc. Bardzo duże wrażenie i emocje  wywołały na przedszkolakach zajęcia. Uczestnicy przećwiczyli także prawidłową ewakuację z miejsca objętego dużym zadymieniem. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat "Dzielny Mały Strażak" za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną. Dziękujemy za cenną lekcje oraz poświęcony czas Strażakom z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

E. Olchawa- Nosal