Wycieczka do ZOO - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności_2017 > Maj 2017

Wycieczka do ZOO

Idziemy do ZOO, ZOO - podśpiewywały dzieci z grupy II, bo bardzo czekały na tę chwilę.
Cały tydzień przygotowywały się do wyjazdu, oglądały książeczki o zwierzętach i słuchały ciekawostek z Atlasu Zwierząt przyniesionego przez Klaudię. Przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki. I wreszcie nadszedł ten oczekiwany dzień. Pomimo deszczowej pogody wyjechaliśmy autokarem w rannych godzinach do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.  A tam czekało na nas zamówione słoneczko. Już za bramą wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie różnych gatunków ptaków, niezwykle kolorowych i ciekawych. Z wielu gatunków z którymi dzieci się zetknęły po raz pierwszy wymienić by można muflony, surykatki, tygrysy, lwy, żyrafy ... .
Wiele radości sprawił dzieciom słoń - który w całej okazałości zaprezentował się przed przedszkolakami. To była wspaniała lekcja przyrody. Pełne wrażeń dzieciaki wróciły wieczorem do przedszkola, gdzie już czekali stęsknieni rodzice.

K. Pajor, A. Żebrowska