Zabawy andrzejkowe - gr. I - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020

Zabawy andrzejkowe w grupie I

„Święty Andrzeju, daj Nam znać co się będzie z Nami dziać!”

Koniec listopada to niezmiennie czas Andrzejek czyli zabaw, wróżb i przepowiedni. Dzieci z grupy I spędziły bardzo radosny czas „zaglądając” w przyszłość. Przygotowane wróżby oraz rekwizyty min. ciasteczka z wróżbą, czarodziejskie pudełeczka czy literki, serduszka z imionami dostarczyły przedszkolakom wiele emocji a przede wszystkim śmiechu. Wszystkie przepowiednie były przeplatane tańcami oraz wesołymi pląsami  przy muzyce. Najwięcej jednak radości towarzyszyło dzieciom podczas lania wosku przez klucz. "Co ma stać się, niech się stanie" te słowa wypowiadały dzieci, gdy wosk spływał do wody i tworzył niesamowite kształty - była to doskonała okazja do rozwijania wyobraźni.  A czy wróżby się spełnią? Czas pokaże!

E.O-N