Zajęcia o drzewie - gr. I - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2020 > Wrzesień 2020

Ważna rola drzew

Pierwsze tygodnie nauki poprzez działanie i zabawę za nami. Dzieci z grupy I przez ostatni tydzień września uczyły się jak ważną rolę odgrywają drzewa. Przedszkolaki wiedzą, że drzewa produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, oczyszczają powietrze z pyłów i gazów, chronią przed hałasem. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Przedszkolaki uczyły się wyróżniać części drzew oraz liści, badać korę, mierzyć objętość drzew. Dzieci miały możliwość poznania oraz obserwacji różnych gatunków drzew rosnących w naszym wspaniałym ogrodzie przedszkolnym. Codzienne wyjścia na dwór oraz zabawa wśród zieleni dotleniała organizmy nastawiając do działania oraz wesołej zabawy.

E. O-N