Zespół Sądeckie Dzieci w Miasteczku Galicyjskim - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Aktualności 2019 > Maj 2019

Zespół „Sądeckie Dzieci” w Miasteczku Galicyjskim

W Miasteczku Galicyjskim odbył się III Konkurs pod hasłem „Piękna jest Sądecka Ziemia”, podczas którego wystąpił  przedszkolny zespół folklorystyczny z naszego przedszkola. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zaśpiewania piosenki „Piękna jest Sądecka Ziemia, a zespół w pięknych strojach regionalnych zaprezentował wybrane tańce Lachów Sądeckich.
Przedszkolaków oklaskiwali rówieśnicy z sądeckich przedszkoli i klas zerowych, biorących udział w konkursie. Współorganizatorem konkursu było Przedszkole Galicyjskie.
Dzieci do występu przygotowały Alicja Żebrowska, Iwona Jakubowska, a na pianinie grała - Ewa Kafel.